Spalvų terapija lėkštėje - daržovių suteptukai

 

Atbundant ir sužydint gamtai, randantis spalvoms ir ryškumui aplink mus, norisi ir maiste matyti gyvumą! Puikus pasirinkimas - daržovių suteptukai. Rinkitės trūkstamas spalvas, per žiemą pasiilgtus skonius ir kurkite, burkite, raskite savo derinius!

Tai puikus būdas sveikai užkąsti patiems, pavaišinti netikėtai užsukusį svečią (smagu drauge ne tik įspūdžiais dalintis, bet ir gaminti, randant naujus, prisimenant jau pamėgtus skonius). Tinka valgyti ir namuose, ir gamtoje iškylaunat.

Kūrybon kvieskite mažuosius - drauge gamindami jie ir skanaus noriai.

Kaip pavyzdys gal pasitarnaus tai, kas mėgiama pas mus:

 

  1. Avokado - pomidoro - baziliko derinukas.  Jam duonelę aptepame norimu užtepu: sviestu, margarinu, saulėgrąžų ar avinžirnių užtepėle. Riekelėmis pjaustome prinokusį avokadą, jo draugėn guldome pomidoro gabalėlius, pašlakstome maltais juodasiais pipirais, keliais grūdeliais druskos. Baigiame užtupdydami baziliko lapelių.
  2. Saulėgrąžų - morkyčių derinukas. Jam duonelę sutepame tuo, ką mėgstame ir turime. Dosniai beriame pakepintų saulėgrąžų, puošiame morkyčių griežinėliais. Kūrinukus užbaigiame petražolių šakelėmis. Ypač mėgiami vaikų!
  3. Ridikėlių - alyvuogių derinukas. Jam užteptą duonelę nuklojame ridikėlių žiedukais. Greta tupdome mėgiamas alyvuoges (pavyzdyje pasirinktos žaliosios su paprikos įdaru). Puikiai dera draugėn krapo šakelė.
  4. Agurkų - žolelių derinukas. Jam duonelę dengiame traškių šviežių agurkėlių riekutėmis ir puošiame negailėdami žalumynų. Ypač dera gražgarstės (rukolos) lapukai!
  5. Margasis derinukas. Jam maišome tai, ką mėgstame: ridikelius, agurkus, salotas - spalvinga, dosnu, gausu ir labai skanu!
  6. Jūsų kūryba. Tepate, klojate, puošiate ir dalinatės. :)

         

/Sumuštinukus kūrė Loreta, nuotraukose skonį ir kvapą saugojo Jūratė/

Additional information